Skip to content

Toetusfond

Toetusfond kohta on 1 kommentaar

Hea inimene!
Mardi talu algusaastail sai loodud toetusfond. Siis oli kõige suurem mure katusega. Ühel pool oli katusel roo peal eterniit, siis teisel pool oli vaid vana roog mis sammaldus ja pehkis. Ja kohati juba läbi tilkus. Unistasin arhailisele rehemajale uuest rookatusest. Unistus aga peatus ja leppida tuli asbestivaba eterniidiga. Võib olla vaid tänulik vene aja eterniidile, tänu millele veel paljud meie majad alles on. Unistada tuleb aga edasi, ehk kunagi on paremad ajad ja Mardi rehimajal sobilikult ja ainuõige rookatus peal.
Väga palju saab korrastamisel ja taastamisel teha oma tööjõuga ja väikeste vahenditega, vaja on vaid tahtmist ja entusiasmi, kuid paraku on töid, tegemisi ja vahendeid, mis vajavad suuremaid investeeringuid. Ja oi kui palju neid tegelikult ju on?!
Mardi talu unistab saunast, aidast, lauda renoveerimisest, paargu ja rehealuse taastamisest…..

Nagu ütleb Eesti vanasõna, siis küsija suu pihta ei lööda.
Kui on häid inimesi ja firmasid, kellele lähevad korda minu tegemised Mardi talus ja soovivad nagu minagi, et ka meie järeltulevad põlved saaksid osa meie ajaloost ja kultuurist, siis olen väga tänulik teie väikestele annetustele.
Nii nagu ei taha me näha loomi vaid loomaaias, võiks olla Eestimaal arhailisi taastatud talusid ka mujal kui Vabaõhumuuseumis.

On see ju meie kõigi ajalugu ja kultuur!

Kuna olen suur reheelamu ja meie talupoja kultuuri, elu ja olu fänn ja kui Sul oleks ära anda mõni vana ese, olgu see lusikas või puhvetikapp ja sinna vahele kõik jääv, oleksin väga tänulik! Või ennem kui suure raha eest müüma hakkad, pakud ehk mulle natukesekene odavamalt? Sest siis saab see asi headesse kätesse, teda osatakse hinnata ja hoida. Võid olla kindel!
Või on Sul mõni tööriist, olgu see mahlapress, nurgasaag, murutraktor või mis iganes ja Sa ei vaja seda, paku mulle!
Sul on mõni huvitav taim peenras, mida sooviskid jagada, paku mulle julgelt!
Ja kui Sulle tundub oma ait mõtetu ja tahaksid ta tuleroaks teha, jumal hoia, paku teda ennem mulle!

2017 sügisehakul on mõte ja soov, lasta teha uued uksed. Välisuks, koja ja köögi vaheline uks, rehetoa ja köögi vaheline uks. Ikka selleks, et talvel külmad tuuled sisse ei puhuks.
Soojustada kambrite põrandad. Et talu talvel vähegi inimlikum oleks.

Aitäh!

Mardi talu toetusfond


SEB a/a EE631010030532168014


Ivar Eensoo

1 kommentaar

Lisa kommentaar