Skip to content

Kihnu maalammas

Kihnu maalammas kohta on 4 kommentaari

Kihnu maalammas on kohalik põlistõug, kes algselt moodustas üle Eestilise maalambatõu, kuid tänapäeval oli säilinud vaid Kihnu saarel ja nüüd ka aretuskarjades. Ta kuulub põhja lühisabaliste lammaste rühma ja põlvneb uluklambast muflonist. Tegemist on väikesekasvulise, peente jalgadega ja lühikese sabaga lambaga, kes on säilitanud mitmed aborigeensed tunnused(sarvilisus, tilbad, tugev emainstinkt), kelle vill on kahekihiline (säilinud karvavahetus) valge, hall, pruun, must või kirju. Kihnu maalammast iseloomustab suur tõusisene ja individuaalne mitmekesisus.

20.01.2016.tunnustas Veterinaar- ja Toiduamet oma otsusega Kihnu Maalambakasvatajate Seltsi tõuaretusorganisatsioonina, kellel on õigus tegeleda Kihnu maalamba tõuraamatupidamise ja jõudluskontrolliga. Selle otsusega on tunnustatud iseseisvaks tõuks Kihnu maalammas, kes loob pretsedendi uuel eestiajal praegu ainukese tunnustatud tõuna, kelle kohta ei ole varem tõuraamatut peetud.

Rohkem ja kõike loe Kihnu maalambast meie seltsi lehelt – www.kihnumaalammas.eu

Mardi Talu Kihnukate karja aluspanijateks on Oomaigaad, Opaal, Tundra ja Tiramisu

sobrad

 

 

Lugu Kihnukate jõudmisest Mardi tallu loe siit- http://www.saaremaamarditalu.ee/2016/11/kihnu-maalammas-mardi-talus/

Minu eesmärgiks on Kihnu maalamba kui põlise Eesti lamba säilitamine ja vastutustundlik ja teadlik aretamine, põlistõule sobiva aretustegevusega, kogu südame, hinge ja mõistusega. Igakülgne Kihnu maalamba pidamise ja tema saaduste edendamine. Kihnu maalamba populariseerimine.

Alates 01.12.2016 kuulume Kihnu Maalamakasvatajate Seltsi põhiliikmena.

seltsilogo

 

Detsember 2016 ilmusid minu kirjutatud ja minu fotodega artiklid, Kihnu maalambast, Kihnu Maalambakasvatajate Seltsist ja muidugi lammastest Mardi talus ajakirjades-

“Lemmik”

ja “Oma Kodu”

 

 

picmonkey-collage

 

img_7768

 

 

 

4 kommentaari

Võimalus olemas. Kambrites 6 kassi ja koer olemas. Lakas külakassid. Ja lambad on. Mitte küll Kihnukad, naabrimehe “pudru ja kapsad” tõugu. Et kas mina rendin siis lambaid või rendib naabrimees maad, vahet ei olegi. Selles Sul õigus, elu on rikkam!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.